עושים סדר בפנסיה – כל מה שצריך לדעת על החיסכון לפנסיה

פנסיה היא תוכנית פרישה בטוחה, בעזרתה אתם ממשיכים לחיות גם לאחר הפרישה. הרי שההוצאות יהיו קיימות גם לאחר שאתם כבר לא תוכלו לעבוד. הפנסיה נותנת הזדמנות לבלות את שנות הזהב שלכם כמו שאתם רוצים ועם אותו אורח חיים או טוב יותר ממנו אתם נהנה היום. קרן פנסיה מאפשרת לכם לשמור על עצמאות כלכלית ועל מסוגלות לדאוג לעצמכם ולמשפחתכם גם בהוצאות השותפות, וגם בכל מקרה חירום רפואי שעלול להתעורר עם התקדמות גילכם. לפיכך, עיסוק בתכנון פרישה נבון הוא המפתח להישאר בטוח כלכלית, כאן תוכלו לקראו על האופן בו עושים סדר בפנסיה- כל מה שצריך לדעת על החסכון לפנסיה ומעבר.

למה צריך להשקיע בתכנון החיסכון לפנסיה שלכם?

עושים סדר בפנסיה- כל מה שצריך על החיסכון לפנסיה, בעצם יעזור לכם לכסות את ההוצאות שלכם גם כאשר אתם לא מרוויחים את המשכורת החודשית שלכם. קל לכסות את ההוצאות כל עוד יש לכם הכנסה חודשית קבועה, אבל גם לאחר פרישה אתם צריך שיהיה לכם מספיק כסף כדי לחיות את שארית חייכם תוך שמירה על אורח חיים טוב. חיסכון לפנסיה דואג לכם למספר קריטריונים:

  • כיסוי הוצאות מחיה יומיומיות- כולנו צריכים לשאת בהוצאות המחיה הדרושות גם לאחר הפרישה. החיים לא נעצרים, איתם גם לא ההוצאות. ברגע שאין הכנסה חודשית קבועה המציאות של תשלום ההוצאות תהפוך לבלתי אפשרית עבורכם . תכנון פנסיה יעזור לכם למנוע מהסיוט הזה להפוך למציאות. על ידי תכנון ובניית תוכנית פרישה מתאימה, אתם יכול להבטיח שרמת החיים של משפחתכם לא תיפגע לאחר הפרישה.
  • כיסוי הוצאות רפואיות- ככל שהגיל מתקדם, מספר בעיות הבריאות ומקרי החירום גם גדל. וכפי שאתם אולי יודעים, הוצאות רפואיות נושאות את הפוטנציאל ליצור חור ענק בכיס. לכן חיסכון לפנסיה שלכם חייב להיות גדול מספיק כדי לכסות את ההוצאה הרפואית שלכם ושל משפחתכם כדי למנוע משבר כלכלי בשנות החיים המאוחרות יותר.
  • להילחם באינפלציה- אינפלציה מתייחסת לעליית המחירים של סחורות ושירותים. יש לה את הכוח להרוג את ערך הכסף שלכם שהרווחתם דרך עבודה קשה. ללא תוכנית פרישה נכונה, שמטרתה הקמת ביטחון כלכלי הולם תוך התחשבות באינפלציה, תוחלת חיים, שיעור התשואה וכן הלאה, לא תהיה לכם אפשרות להשיג את כל יעדי הפרישה שלכם.

לכל אדם עשויה להיות השקפה שונה לגבי האופן שבו הוא רוצה לבלות את שנות הפרישה שלו. בעוד שחלקם אולי ירצו לקנות בית באזור כפרי יפהפה, חלקם אולי ירצו לטייל בעולם. בהתבסס על תוחלת החיים ותוכניות הפרישה שלכם, עליכם להתחיל להשקיע למטרה זו כבר מגיל צעיר.

 

דילוג לתוכן