הסיבות מדוע תכנון פרישה כה חשוב

תכנון פרישהתכנון פרישה – כיום, חשוב יותר מאי פעם להגדיר לעצמכם יעד חיסכון פנסיוני ריאלי ותוכנית מוצקה להשגתו וכמה שיותר מוקדם יותר טוב. בעזרת בדיקה פשוטה לפני הפרישה ויועץ פיננסי נאמן שיעזור להנחות את ההחלטות שלכם, יש לכם סיכוי הרבה יותר טוב לפרוש בנוחות – ולמקסם את מקורות ההכנסה שלכם כדי שתוכל לחיות את החיים שאתם רוצים.

מדוע תכנון פרישה חשובה? הנה מספר סיבות חזקות:

  1. אתם לא יודעים איך תגיעו לפרישה, ואתם כנראה יודעים הרבה על דברים רבים בחיים. אבל, כשזה מגיע לתהליך של תכנון פרישה, יש ממש אלפי גורמים שיכולים להשפיע על היכולת שלכם לשמור על ביטחון כלכלי. תהליך פרישה קורה לרוב רק פעם בחיים, מה שאומר שאין לנו את האפשרות לצבור את הניסיון הדרוש לזהות שאלות ותשובות קריטיות שיכולות לתרום לפרישה מוצלחת.
  2. שמירה מפני מתח מיותר- בעיות כסף הן מקור עיקרי ללחץ. על פי איגוד הפסיכיאטריה, למעלה מ-70% מהמבוגרים מודאגים מכסף, וזה יכול לגבות מחיר מהבריאות הגופנית שלכם. נקיטת צעדים היום כדי לקדם את תכנון הפרישה שלכם הוא צעד חשוב בבריאות הפיננסית הכוללת שלכם, מה שיכול להועיל גם לבריאות הפיזית והרגשית שלכם.
  3. חסכו במיסים איפה שזה אפשרי- אף אחד לא אוהב לשלם יותר מיסים מהנדרש. למרבה הצער, פרישה היא תקופה שבה מיסים יכולים להרוס חלק גדול מההכנסה והחסכונות שלכם אם לא תיזהר. הימנעות ממיסים אלה היא סיבה מרכזית לכך שתכנון פרישה חשוב.
  4. ההקשר של התמונה הגדולה עוזר לקבל החלטות קרייריסטיות ופיננסיות טובות יותר. להחלטות החיים המשמעותיות בחיים יש השפעה גדולה על הכספים שלכם ואינן יכולות – או לא אמורות – להיעשות בחלל ריק. לדעת היכן אתם נמצאים עם תכנון פרישה שלכם נותן לכם הקשר חיוני לקבלת החלטות גדולות בביטחון. קבלת החלטות פיננסיות ואורך חיים טוב יותר היא סיבה מרכזית נוספת לכך שתכנון פרישה חשוב.
  5. ליהנות מנישואים מאושרים יותר- אין זה מפתיע שבעיות כסף הן הגורם המוביל לגירושין. סדרי עדיפויות פיננסיים לא תואמים, רמות גבוהות של חובות וחוסר יכולת לעבוד לקראת מטרה פיננסית משותפת, כולם גורמים לסכסוכים בנישואין. כאשר אתה ובן זוגך נמצאים באותו עמוד עם תכנון פרישה, אתה מבטל כמה מקורות עיקריים של מחלוקת בנישואיך. הוציאו כסף ממשוואת הפרישה ותוכלו למקד את המאמצים שלכם בהחלטות מרגשות יותר – כמו היכן תרצו לפרוש. שכירת יועץ פיננסי שיכול לספק ייעוץ אובייקטיבי ולא רגשי עשוי לעשות פלאים לתוכנית הפיננסית שלכם.
דילוג לתוכן